79 050 + 286 (Reviews since last post) + 6 (NHK News) = 79 342
           
           
           4 Likes
         
         79,342 + 11 (reviews) + 323 (videos) = 79,676
           
           
           4 Likes
         
         79,676 + 938 (7 days of reviews) = 80,614
           
           
           4 Likes
         
         80,614 + 21 = 80,635
           
           
           4 Likes
         
         80,635 + 51 = 80,686
           
           
           5 Likes
         
         80,686 + 90 = 80,776
           
           
           4 Likes
         
         105 reviews, 5 pages of a memoir (25) and a 20 minute show (20) is a nice round 150. 6 days till N3
80,686 + 150 = 80836
           
           
           4 Likes
         
         80836 + 72 (Reviews) 80908
           
           
           4 Likes
         
         80908 + 207 reviews + 45 (9 novel pages) = 81160
           
           
           5 Likes
         
         81160 + 158 (Reviews) = 81318
           
           
           4 Likes
         
         here’s another one whoop whoop 81319
           
           
           4 Likes
         
         81319 + 91 (Reviews) = 81410
           
           
           4 Likes
         
         81410 + 101 (Reviews) = 81511
           
           
           5 Likes
         
         81511 + 19 (reviews) = 81530
           
           
           3 Likes
         
         81530 + 25 (reviews) = 81,555
           
           
           3 Likes
         
         81555+243 ( reviews for 6 days) + 60 (tv show) = 81858
           
           
           2 Likes
         
         81 858 + 206 (reviews) = 82 064
           
           
           2 Likes
         
         82064 + 47 (reviews) = 82111
           
           
           2 Likes
         
         82,111 + 8 (reviews) = 82,119
           
           
           3 Likes
         
         82,119 + 111 (reviews) + 4 (reading) = 82,234
           
           
           3 Likes
         
         